Pozor na pravidla hry! Jak si hrát s činčilou?

 

KW: jak si hrát s činčilou, činčila hry, mazlíček činčila

 chinchilla-g7adff6ee6_640

Fotka od ligiera z Pixabay 

 

Pořízení nového domácího mazlíčka se samozřejmě neobejde bez představ o jeho hravosti případně ochočitelnosti. Činčila hry miluje, zvlášť v její přirozené aktivní době. Jak si hrát s činčilou a vůbec, jak ji ochočit aby například přiběhla na zavolání? 

 

Krásné huňaté stvoření, které se ale umí ve vteřině změnit v divocha – lépe činčilu zvlášť jako mládě popsat nelze. Pro představu, činčily jsou známé tím, že umí skákat a baví je odrážení od zdí. Jak aktivní umí být ovšem ukáží jedině v jejich přirozenou dobu, která začíná večer. Tak si hlavně dejte pozor, abyste s činčilou dováděli v bezpečném prostředí a hlavně pro ni měli i nějaké dobroty na doplnění cukru, když činčilám v krvi začne během hrátek klesat…

 

TIP: Chov činčil: Co byste měli vědět?

 

Pojďme si ostatně o hraní s činčilami povědět něco více. Pokud existují nějaká pravidla hry, pak jsou to tato:

Hra začíná vždy večer

Abychom se vrátili k ochočení činčily, nejdůležitější věc je pozornost. Činčile byste se měli věnovat ideálně každý den, kdy? Nejlépe si uvolněte hodinu někdy večer před spaním – činčila ve dne spí a z výzvy na hru by nebyla v tu dobu příliš nadšená.

 

Prostředí musí být bezpečné

Zvlášť během prvních dní si dejte pozor na temná místa po pokoji a raději se je pokuste ucpat. Stačí opravdu malá mezírka a činčila vám vmžiku uteče a zaleze třeba pod pohovku, odkud ji budete těžko lovit. Pozor také na dráty od televize a dalších spotřebičů, schovejte je například do PvC trubky, tou se činčila neprokouše.

 

Zapomenout hračky se nevyplácí

Jaký má činčila důvod ochutnávat dráty, krabice, případně kusy nábytku? Jednoduše ten, že se nudí. Večer totiž opravdu vybíjí veškerou energii, kterou získala spánkem během dne. Takže bude skákat tam a zpět a než se nadějete bude chtít něco ohryzávat. Tak raději ať to je hračka ze zverimexu než kabel s napětím...

 

Připojte se bez nátlaku

Činčila si chvíli bude poskakovat sama od sebe. Během této doby na ni můžete mluvit a podporovat jí. Zbytečně se do jejích samostatných hrátek nepřiměšujte, přijde sama. Přece jenom ještě nezkoumala vaše nohavice, případně obsah kapes.

 

Nezapomínejte na občerstvovací pauzy

Už v úvodu bylo zmíněno, že činčila může trpět na nízkou hladinu cukru v krvi. Proto u sebe raději vždy mějte nějaké dobroty, na které by mohla mít chuť.

 

Po hře samozřejmě můžete nechat činčilu ještě vykoupat například v jednom z našich kvalitních koupacích písků. Fantazii se meze nekladou.

 

A co chystáte pro svou činčilu dnes vy?

 

Zpět do obchodu